آر اف برای چه سنی مناسب است؟

چرا آر اف فرکشنال انجام میدهیم ؟

مزیت اصلی درمان آر اف فرکشنال در مقایسه با انواع دیگر دستگاه های لیزر فرکشنال ، رسیدن به نتیجه ی مطلوب در مدت زمان کم است . از آنجا که به واسطه ی این روش درمانی ، انرژی به زیر سطح پوست منتقل می شود ، حداقل زمان بهبودی را دارد و برای بیماران از هر نوع رنگ و پوست مناسب است. RF فرکشنال به طور مستقیم لایه کلاژن پوست را هدف قرار می دهد و برای بازسازی و سفت شدن کلاژن بسیار مفید است. این روش اغلب در چند جلسه ی درمانی اعمال و اجرا می شود و در هر جلسه بهبودی قابل توجهی در کیفیت پوست ایجاد خواهد شد .

تفاوت RF  فرکشنال با لیزر فرکشنال چیست ؟

RF  فرکشنال برای سفت شدن و بازسازی کلاژن ، انرژی امواج رادیویی را به لایه میانی پوست می رساند . دو نوع RF فرکشنال وجود دارد:

  1. RF نیدلینگ: در این روش انرژی RF از طریق سوزن های فوق العاده ریز به عمق 0.5 تا 3.5 میلی متری پوست به صورت کاملاً خودکار و دقیق منتقل می شوند .
  2. RFبدون سوزن : در این روش انرژی RF توسط دستگاه به داخل پوست منتقل می شوند .

در هر دو روش RF از فناوری فرکانس رادیویی غیر لیزری استفاده می شود که کمترین آسیب را به لایه بالایی پوست وارد می کنند و همانطور که پیش از این نیز گفته شد ، مهم ترین مزیت استفاده از این روش درمانی ، بهبودی با حداقل زمان ممکن است و این در در حالیست که استفاده از این روش حداقل عوارض جانبی  را داراست .

آر اف فرکشنال چند بار باید انجام شود یا چند جلسه برای انجام آر اف فرکشنال لازم است ؟

برای اینکه بهترین نتیجه از انجام این روش درمانی حاصل شود ، حداکثر 5 جلسه درمانی توصیه می شود . این جلسات را می توان هر 2 ماه یکبار انجام داد و سپس  برای اینکه چهره و پوست در بهترین حالت خود حفظ شوند ، انجام آن یک بار در هر سال توصیه می شود . البته همه ی اینها با صلاح دید پزشک و طبق شرایط و نیاز پوستی شما ، از طریق پرشک معالج به اطلاع شما خواهد رسید .

چه موارد یا چیزهایی با آر اف فرکشنال درمان میشوند ؟

– جای جوش

– خط خنده و چین و چروک

– شلی و افتادگی پوست

– لک ها و اثرات جراحی یا زخم بر جای مانده روی پوست

– علائم کشیدگی روی پوست

– Hyperhidrosis  یا همان تعریق زیاد

آیا میتوان این روش را با دیگر روش های درمانی ترکیب کرد و همزمان انجام داد ؟

آر اف فرکشنال به خودی خود بسیار خوب عمل می کند ، اما برای دریافت نتیجه ای بهتر، می توان هم زمان با آن از سایر روش های درمانی مکمل نیز استفاده کرد . به طور مثال ، در ترمیم جای جوش و آکنه ، می توان از روش های درمانی دیگری همچون فیلر ها ، لیزر یا اسید تری کلراستیک  ( TCA ) نیز استفاده کرد .

گفتنی است که استفاده از سایر روش های درمانی همزمان ، حتما باید با مشورت پزشک معالج و تایید ایشان انجام شود .

چه انتظاراتی میتوان از آر اف فرکشنال داشت ؟

به طور کلی زیبا جویان با انجام این روش درمانی می توانند انتظار داشتن پوستی شفاف ، صاف ، سفت و سرزنده را داشته باشند .

بیماران مبتلا به آکنه و جوش با انجام هر جلسه آر اف ، بهبودی تدریجی خواهند داشت . تقریباً 25 تا 50 درصد بهبودی بعد از پایان 5 جلسه قابل مشاهده است و بعد به مرور به 100 درصد نتیجه ی مطلوب خواهند رسید .

آیا بعد از انجام آر اف فرکشنال , از پانسمان یا باند در محل مورد درمان استفاده میشود ؟

بعد از انجام آر اف فرکشنال ، از هیچ نوع پانسمان یا باند در محل مورد درمان استفاده نخواهد شد و فقط در صورت تمایل ، بیمار می تواند بلافاصله بعد از انجام آن  و تا چند روز بعد ، از یک مرطوب کننده ملایم ، سرم و یا پماد های مخصوص درمان جای زخم ، استفاده کند.

آر اف فرکشنال چه عوارضی دارد ؟

درمان های عمیق همچون بر طرف کردن شلی و افتادگی گردن ، به طور موقت تورم ، قرمزی و کمی درد به همراه خواهند داشت ؛ اما این موارد بیش از یک هفته طول نخواهد کشید .

آر اف نیدلینگ ممکن است محل مورد درمان را کمی کبود کند . این عارضه خصوصاً در افرادی که از داروهای رقیق کننده خون همچون  آسپرین و داروهای ضد عفونت استفاده می کنند ، شایع تر است .

قابل ذکر است که بروز عفونت های پوستی و سایر عوارض ، بخاطر انجام این روش درمانی به شدت نادر هستند و نیازی به مصرف آنتی بیوتیک های احتیاطی نیست .

آر اف برای چه سن و افرادی مناسب است ؟

انجام این روش درمانی به بانوان باردار یا شیرده ، کودکان زیر 18 سال ، بیماران پوستی قابل توجه که عفونت هایی از قبیل تبخال را دارا هستند ، توصیه نمی شود .

سایر افراد با هر سن و شرایطی ، با مشورت پزشک می توانند این درمان را انجام دهند .

سخن پایانی

کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل کار راحتی نیست و به صبر و تلاش زیادی نیاز دارد ولی مزایای مختلف جسمی ‌و روانی آن را نمی‌توان نادیده گرفت.

با این حال، گاهی کاهش وزن مشکلاتی از لحاظ زیبایی برای فرد ایجاد می‌کند. برای مثال، استفاده از روش‌های غیر اصولی یا تغذیه نامناسب باعث شل شدن پوست می‌شود که لذت رسیدن به وزن مورد نظر را کم می‌کند.

خوشبختانه، راه حل‌های زیادی برای پیشگیری از مشکلات پوستی ناشی از کاهش وزن وجود دارد. علاوه بر این، حتی اگر روش‌های طبیعی کارساز نباشند، می‌توانید از روش‌های درمان نوین کمک بگیرید و زیبایی و شادابی پوستتان را بازسازی کنید.

آرتابالانس اولین مرکز در ایران است که یک پکیج کامل برای کاهش وزن اصولی به شما ارائه می‌کند. این دوره مدرن شامل پنج بخش مختلف است که با کمک آن می‌توانید بدون نگرانی در مورد مشکلات پوستی به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید.