بهترین رژیم غذایی یا برنامه تناسب اندام

ظرف غذا

این سوالی است که خیلی ­ها می ­پرسند. این روزها هزاران برنامه غذایی در دسترس است و به همان اندازه برنامه ­های تمرینی و تناسب اندام مختلف وجود دارد. همیشه رژیم‌های غذایی و برنامه‌های تمرینی مد روز نیز وجود دارد. هر چقدر که همه آن ها متفاوت باشند، اما همه آن ها یک چیز مشترک دارند: این برنامه ها قول می­دهند «برنامه ­ای» باشند تا به شما کمک کنند وزن خود را کاهش دهید. اما آیا همه آن ها حقیقت دارند؟

حقیقت این است که شما می ­توانید با پیروی از هر رژیم غذایی یا برنامه تناسب اندام وزن کم کنید و تناسب اندام خود را افزایش دهید. به همان اندازه که این پاسخ ساده و صادقانه است، حقیقت دیگری نیز وجود دارد: این تنها در صورتی کار خواهد کرد که به طور مداوم برنامه تناسب اندام را دقیقاً همان طور که تجویز شده دنبال کنید. بله درست است: هر رژیمی اگر واقعاً از آن پیروی کنید مؤثر خواهد بود. هر برنامه تمرینی اگر آن را روز به روز انجام دهید به شما کمک می­کند که نتیجه بگیرید.

مشکل این است که تعداد کمی از ما واقعاً این کار را انجام می­ دهیم. نکته این است که کل ماجرا در ذهن ما قرار دارد. ذهن ما باید بپذیرد که می ­خواهد لاغر شود و اندام مناسبی کسب کند. ذهن ما باید آرام باشد تا بتواند از برنامه ­ها پیروی کند. تنها راه این است: ذهن شما برنامه را بپذیرد و به آن پایبند باشید.

ظرف غذا با بروکلی

در آرتابالانس تلاش شده است شما به لحاظ ذهنی آمادگی لازم برای کاهش وزن و تناسب اندام و تغذیه سالم را کسب کنید. برای نتیجه ­گیری خوب باید برخی از عادات را کنار گذاشت و عادات دیگری را جایگزین کرد و ذهن شما باید پذیرای عادات خوب باشد. این کلید هر برنامه کاهش وزن و تناسب اندام است.

وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می­ آید، خوردن کمتر و حرکت بیشتر کلید اصلی است. واقعا به همین سادگی است. اما عامل ثبات در ذهن ما است؛ یعنی انگیزه، اشتیاق و لذت. مثلا اگر یکی از دوستان شما بدنش را با تمرین جدیدی متناسب کرده، احتمالاً به این دلیل است که از ساختار تمرین به اندازه کافی لذت می­ برد و درنتیجه به آن پایبند است. ممکن است شما از آن تمرین لذت نبرید. بنابراین برنامه­ ای را که شما دوست دارید و با آن راحت هستید انتخاب کنید. در آرتا بالانس هدف این است که برنامه ها براساس ویژگی­ ها و علایق و لذت خود افراد باشد.

بدانید که اگر محدودیت غذایی برای خودتان قائل شوید ممکن است ذهن شما نپذیرد. بنابراین بهتر است تغییرات ساده و سالمی ایجاد کنید که بتوانید با آنها زندگی کنید. از رژیم ­های غذایی عجیب و غریب که مغایر با اصول تغذیه است بپرهیزید. از نظر ورزش تنها تمرینی که تا به حال جواب داده و از آن لذت می­برید، همان است که باید انجام دهید. برنامه­ ای را پیدا کنید که سرگرم کننده باشد و همچنین با سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد. برای بسیاری از ما، برنامه­ های تمرینی شدید راه حل نیست. تنها برنامه­ ای که تا به حال جواب می­دهد برنامه ­ای است که شما مایل به انجام آن هستید.

این چیزی است که آرتا بالانس انجام­  می ­دهد: ارائه برنامه ساده و سالم به لحاظ علمی برای اینکه­ چگونه بخورید و چگونه ورزش کنید؛ به نحوی که برای شما مفید باشد و از آن لذت ببرید. هدف بعدی ما ایجاد ذهنی آرام و باانگیزه است تا بتوانید برنامه خود را حفظ کنید و با آن سال­ ها زندگی کنید. آرتابالانس ایده‌ها، حمایت‌ها و نکاتی را به شما می‌دهد تا بتوانید حرکت کنید و به شیوه‌ای سالم بهتر غذا بخورید، اما درنهایت این شما هستید که برنامه جذاب خودتان را انتخاب می­کنید و آن را عملی می­کنید.

یادتان باشد هیچ رژیم غذایی یا برنامه تناسب اندام واحدی برای همه کار نمی­ کند. بلکه هر کسی باید برنامه متناسب با خودش را داشته باشد و این کاری است که آرتابالانس انجام می ­دهد.