راه رسیدن به کاهش وزن دائمی

آشپزی و یک زن

 

تصمیم گرفتی وزن کم کنی تبریک میگم! تغییر سبک زندگی شما ممکن است به تعهد و زمان نیاز داشته باشد، اما کاهش وزن دائمی واقعا می تواند شرایط سلامت و نشاط شما را بهبود بخشد.

در این مرحله اولیه، ممکن است برخی از برنامه های کاهش وزن آنلاین را بررسی کرده باشید، با دوستان خود در مورد برنامه هایی که با آن ها موفقیت آمیز بوده اند صحبت کرده باشید، یا حتی از گروه پشتیبانی کاهش وزن محلی خود بازدید کرده باشید. پس از مشورت، طرحی را انتخاب کرده‌اید که به نظر شما مناسب‌ تر است. شما هیجان زده و آماده شروع هستید. فقط این بار شما می دانید که حتما موفق خواهید شد!

 

قبل از شیرجه رفتن، یک قدم به عقب بردارید. از نظر آماری، شانس شما برای کاهش وزن دائمی بسیار ضعیف است. یکی از بزرگترین مطالعات در مورد کاهش وزن که در UCLA انجام شد، نشان داد که اگرچه اکثر افرادی که از هر تعداد برنامه غذایی مختلف پیروی می کنند، 5 تا 10 درصد از وزن بدن خود را از دست می دهند، اما بیشتر آنها در عرض یک سال دوباره به وزن خود اضافه می کنند. . سایر مطالعات طولانی مدت نشان می دهد که تنها 10 تا 20 درصد از افرادی که یک برنامه کاهش وزن دائمی ساختار یافته را دنبال می کنند توانستند حداقل 5 درصد از پوند کاهش وزن را پس از پنج سال حفظ کنند.

اگر شانس موفقیت دائمی اندک است (ببخشید ولی)، چرا اصلا تلاش کنید؟ آیا از این که آنقدر سخت کار کنید، و سپس خودتان را درست به همان جایی که چند ماه بعد شروع کردید، برگردانید، متنفر نیستید؟

 

ناامید نشوید راهی وجود دارد که می توانید در کاهش وزن دائمی موفق شوید. نکته کلیدی این است که قبل از اینکه وارد عمل شوید، در مرحله آماده سازی وقت بگذارید. بیایید اکنون پایه ای برای کاهش وزن دائمی بسازیم و دیگر هرگز نیازی به رژیم غذایی دیگر نخواهید داشت.

 

برای موفقیت در کاهش وزن آماده شوید

ابزارهای عالی زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا برای ایجاد یک تغییر بزرگ آماده شوید. این هفت مورد می توانند به شما کمک کنند تا قبل از شروع برنامه کاهش وزن خود را برای موفقیت آماده کنید. در حالی که ممکن است انگیزه داشته باشید که مستقیماً به برنامه غذایی انتخابی خود بپرید، صرف زمان برای آماده شدن با این مراحل احتمال موفقیت شما را افزایش می دهد.

 

چشم انداز و هدف سلامتی شخصی خود را ایجاد کنید.

 

موفقیت برای شما چگونه است؟ تصور کنید وقتی به هدف کاهش وزن خود دست پیدا کنید، زندگی شما چگونه خواهد بود و چه حسی خواهد داشت. اجازه ندهید به عددی روی ترازو بستگی داشته باشد. چه چیزی متفاوت و بهتر خواهد بود؟ شما به صورت روزانه چه کار خواهید کرد؟ چه عادات جدیدی در مورد غذا و ورزش روزانه انجام خواهید داد؟ همه تغییرات رفتاری منجر به تغییر در شخصیت ما می شود. در اندام جدید و قوی و آراسته خود چه کسی خواهید بود؟ چه توانایی هایی خواهید داشت که ممکن است اکنون نباشید؟

 

تعهد خود را محکم کنید.

نوشتن بیانیه ای از آنچه که به آن متعهد هستید به تقویت عزم شما کمک می کند. گذاشتن قلم روی کاغذ، برداشتن ایده ها از ذهن و توافق نامه کتبی با خودتان به مشخص شدن برنامه شما کمک می کند. خواندن آن با صدای بلند برای دیگران، یا حتی فقط برای خودتان، تمرین قدرتمندی است.

 

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

مرد در حال ورزش

مهم نیست که چقدر متعهد و با انگیزه هستید، ممکن است صدای آهسته ای در پشت سرتان شنیده شود که احتمالاً شکست خواهید خورد، به خصوص اگر قبلاً سعی کرده اید وزن کم کنید. روی تصویر بزرگ یا عددی که می‌خواهید به آن برسید تمرکز نکنید. به عنوان مثال، اگر صرفاً برای اینکه در وعده ناهار پرخوری کرده اید، صبحانه را حذف کرده اید، سعی کنید یک صبحانه سالم را به روز خود اضافه کنید. با سه روز در هفته شروع کنید (هر روز کامل نباشید). وقتی این کار آسان است، چهارمی اضافه کنید. به طور منظم ورزش نمی کنید؟ با یک تمرین 10 دقیقه ای، مانند پیاده روی، در روز شروع کنید. با ایجاد برنامه ای از تغییرات کوچک و قابل مدیریت که در یک مرحله روی آن کار می کنید و هر موفقیت را تأیید می کنید، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد.

 

موانع را پیش بینی کنید و برای غلبه بر آنها استراتژی ایجاد کنید

در گذشته چه موانعی را برای کاهش وزن تجربه کرده اید، یا می ترسید در آینده شما را دچار مشکل کند؟ مشکلات را قبل از وقوع پیش بینی کنید و استراتژی هایی برای اجتناب از آنها ایجاد کنید. آیا ساعت‌های زیادی را برای کار با ماشین سفر می‌کنید و در راه از فروشگاهای بین راهی در حال خرید هر چیزی که فقط گرسنگی را رفع کند هستید؟ فهرستی از تنقلات غیرقابل فاسد شدن و قابل حمل را که می توانید با خود بیاورید، تهیه کنید. آیا آخر هفته ها بعد از کار دور همی های دوستانه شما برای تفریح وملاقات در نهایت ختم میشود به دریافت کالری بیش از آنچه بدن شما لازم دارد ؟ شاید بتوانید یک یا دو نفر از آنها را متقاعد کنید که به جای آن در باشگاه به شما بپیوندند و سپس برای یک شام سالم با هم بیرون بروید.

 

 یک تیم پشتیبانی بسازید.

باید بدانید که کار کاهش وزن بر عهده شماست و نه هیچ کس دیگری. اما این بدان معنا نیست که شما باید به تنهایی از پس آن برآیید. چه کسی از سفر شما در این راه حمایت خواهد کرد؟ به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود با خانواده و دوستان و گفتن اینکه چگونه می توانند به شما کمک کنند، می تواند فوق العاده مفید باشد. داشتن رفاقت با دیگرانی که روی کاهش وزن کار می‌کنند نیز می‌تواند به شما مکانی برای تبادل نظر بدهد، به شما کمک کند انگیزه داشته باشید و سفر را سرگرم‌کننده‌تر کنید. همچنین می‌توانید تیمی از متخصصان بسازید تا در جنبه‌های مختلف سفر کاهش وزن به شما کمک کنند: پزشکتان، برای نظارت بر سلامت شما در طول مسیر. یک مربی شخصی، برای کمک به شما در یادگیری تمرینات جدید؛ یا یک روانشناس، برای کمک به شما برای غلبه بر مشکلات احساسی خوردن.

 

محیط خود را برای موفقیت تنظیم کنید.

یک ظرف سالاد

زمان آن فرا رسیده است که در مورد آنچه باید در جای خود باشد فکر کنید تا زمانی که وارد عمل شدید، مین ها از قبل خنثی شده باشند. آیا یخچال و کابینت شما مملو از مواد غذایی ناسالم و انتخاب های ناسالم است؟ آن را بدهید به دیگران یا دور بریزید!. قفسه‌های خود را با گزینه‌های سالم زیادی ذخیره کنید تا زمانی که گرسنگی شروع می‌شود یا زمان آماده کردن وعده‌های غذایی فرا رسیده است، آنچه را که نیاز دارید در دسترس داشته باشید. همین امر در مورد محل کارتان نیز صدق می‌کند. شیرینی‌ها و چیپس‌ها را از کشوهای میزتان پاک کنید. انتخاب های خوب را در اختیار داشته باشید. اگر به یخچال دسترسی ندارید، ممکن است بخواهید یک یخچال کوچک بخرید یا حداقل یک خنک کننده بگیرید تا انواع مناسب تنقلات را در دسترس داشته باشید. اگر به فکر پیوستن به یک باشگاه ورزشی هستید، مطمئن شوید که برای خانه یا محل کار شما مناسب است. درخواست عضویت آزمایشی کنید و مطمئن شوید که با جو راحت هستید

 

نقشه ی حرکت خود را بسازید.

حالا که بررسی های لازم را داشتید، زمان آن رسیده که برنامه خود را بسازید. اینجا جایی است که می‌توانید تصمیم بگیرید چه گام‌هایی برای برداشتن مناسب هستند. آیا از یک برنامه غذایی ساختاریافته پیروی می کنید یا فقط به آرامی غذاهای سالم تری را وارد مصرف روزانه خود می کنید؟ آیا یک برنامه پیاده روی در پارک نزدیک خانه خود شروع می کنید، به باشگاه بدنسازی می پیوندید یا برای شرکت در کلاس های رقص ثبت نام می کنید؟ آیا تصمیم دارید به جای خوردن هر روز بیرون از خانه، تهیه و مصرف ناهارهای خانگی را شروع کنید؟ زیبایی در سیستم این است که شما انتخاب می کنید که چه چیزی با زندگی منحصر به فرد شما سازگار است. سعی نکنید از قوانینی پیروی کنید که برای شما ناراحت کننده است. هیچ برنامه غذایی کاملی وجود ندارد که برای همه مفید باشد. وقتی صحبت از کاهش وزن دائمی به میان می آید، یک روش تکراری  (یا رژیم) قطعا برای همه مناسب نیست.