رسیدن به تعادل در زیبایی با لاغری

تا چند وقت پیش، افراد باور داشتند که «زیبایی در چشمان بیننده است» و کسی اهمیت زیادی به زیبا بودن نمی‌داد. هنگامی که شما شروع به گنجاندن یک رژیم غذایی جدید در برنامه روزانه خود می‌کنید، ایجاد تغییرات و لاغری  از صورت شما شروع می‌شود؛ زیرا این بخش از بدن شما منعکس‌کننده مواد غذایی که مصرف می‌کنید و چیزهایی که نمی‌خورید است.

اما امروزه باور افراد دستخوش تغییرات زیادی شده است و صرف نظر از جنسیت افراد، از نوجوانان و جوانان گرفته تا افراد بزرگسال و مسن، همگی دوست دارند زیباتر به نظر برسند.

روش‌های زیادی برای زیبا بودن و رسیدن به چهره و اندام ایده‌آل وجود دارد، اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه ممکن برای زیبا به نظر رسیدن، لاغر بودن و داشتن اندامی متناسب و به اصطلاح «فیت» است.

متاسفانه هنگامی که صحبت از کاهش وزن می‌شود، بسیاری از افراد به فکر زیبایی و جذابیت خود هستند، نه دستیابی به سلامت جسمی.

امروزه اکثر افراد برای لاغر شدن و از دست دادن وزن به داروها و عمل‌های جراحی روی می‌آورند که البته راه‌های سالم‌تر و آسان‌تری نسبت به این روش‌ها برای لاغر شدن وجود دارد.

در این مقاله قصد داریم نگاهی به ارتباط میان لاغری و رسیدن به تعادل در زیبایی بیندازیم، با ما همراه باشید.

آیا افراد میتوانند با لاغر شدن , زیبا به نظر برسند ؟

برای جواب دادن به این سوال، باید معیارها و نیازهای افراد در عصر جدید را در نظر بگیریم. همان‌طور که می‌دانید، امروزه مهم‌ترین معیار برای جذاب بودن لاغری است.

به‌طوری که حتی اگر فردی با چهره زیبا، اضافه وزن داشته باشد، اکثریت افراد او را به چشم یک فرد زیبا یا جذاب نگاه نخواهند کرد.

از دست دادن چربی و لاغری صورت و جذاب به نظر رسیدن

چهره ما نشان دهنده میزان سلامت جسمی ما و همچنین مشکلاتی است که در بدن داریم.

ما می‌توانیم مشکلات زیادی را با نگاه کردن به چهره افراد تشخیص دهیم؛ مانند فشار خون، کم خونی و پوست رنگ پریده.

جدا از این اطلاعات فراوانی که چهره درباره سلامت جسمی در اختیار ما قرار می‌دهد، صورت افراد همچنین نکات زیادی را درباره اضافه وزن یا کمبود وزن آن‌ها فاش می‌کند.

اگر شما اضافه وزن داشته باشید، ناحیه گونه و لپ شما شروع به آویزان شدن می‌کنند و به تدریج از ناحیه گردی صورت شما خارج می‌شوند. همچنین صورت شما ممکن است سنگین‌تر و پیرتر به نظر برسد.

تعداد زیادی از محققان، چهره افراد را عامل بسیار واضح و مهمی برای تعیین سلامت فرد و البته اضافه وزن آن‌ها در نظر می‌گیرند؛ زیرا چهره افراد تعیین کننده دقیقی از شاخص توده بدنی (BMI) آن‌ها است.

بر اساس تحقیقات متعدد انجام شده، خانم‌هایی که چهره زیباتری دارند دارای شاخص توده بدنی 19 و آقایانی با چهره جذاب، دارای شاخص توده بدنی 24 هستند. این یعنی وزن ایده‌آل برای خانم‌ها و آقایان به ترتیب 50 و 74 کیلوگرم است.

همچنین دانشمندان معتقد هستند که چاقی رو به رشد صورت نشانه‌ای از سیستم ایمنی در معرض خطر، عملکرد ضعیف قلب و عروق، عفونت‌های مکرر تنفسی و حتی مرگ و میر است. بنابراین حتی کاهش کوچکی در مقدار چربی صورت می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های زیادی را کاهش دهد.

علاوه بر این، سرعت کاهش وزن به‌ویژه از نواحی صورت، عامل بسیار مهمی است. اگر شما شروع به کاهش وزن تقریبا سریع کنید، معمولا این تاثیر را در طول چند روز روی صورت خود مشاهده خواهید کرد. اما اگر این فرآیند به کندی پیشروی کند، افراد عادت می‌کنند هر روز به چهره شما نگاه کنند و بگویند هیچ تغییری نکرده‌اید.

دقت کنید که از دست دادن وزن با سرعت خیلی زیاد برای دستیابی هر چه زودتر به زیبایی، دلیل بر سالم بودن شما نیست.

تغییرات سریع در بدن شما، سازگاری سیستم بدنی‌تان را با تغییرات و شرایط جدید سخت می‌کنند و ممکن است بدن با علائم خاصی به این تغییرات واکنش نشان دهد. این علائم عبارتند از: احساس خستگی زودرس، ریزش مو، رنگ پریدگی پوست صورت، لاغر شدن سریع و موارد دیگر.

 

محققان همچنین آستانه‌ای را تعیین کرده‌اند که در آن تغییرات چاقی و لاغری در صورت فرد منجر به تغییر در میزان جذابیت و زیبایی او خواهد شد.

آن‌ها همچنین استاندارد جهانی برای میزان جذابیت افراد تعیین کرده‌اند و این استانداردها نشان می‌دهند که فرد سالم به نظر می‌رسد یا خیر.

اکنون که رابطه میان لاغری و جذاب به نظر رسیدن را بررسی کردیم، تعدادی از موثرترین روش‌ها را برای لاغر کردن صورت و در نتیجه افزایش سلامت جسمی و البته جذابیت فردی ذکر خواهیم کرد.

روش های موثر برای لاغری صورت

کاهش وزن به خودی خود مسئله پیچیده و سختی است، چه برسد به کم کردن وزن در ناحیه خاصی از بدن. چربی‌های اضافه موجود در صورت می‌توانند تاثیر بسیار بزرگی در زیبایی داشته باشند و اعتماد به نفس افراد را شدیدا کاهش دهند.

خوشبختانه روش‌های زیادی برای کاهش چربی‌های صورت وجود دارد که در ادامه به تعدادی از موثرترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

به‌طور منظم ورزش‌های مخصوص ناحیه صورت را انجام دهید

ورزش‌های مخصوص ناحیه صورت، برای کاهش میزان چربی صورت، بهبود حالات چهره و قوی کردن ماهیچه‌های صورت بسیار موثر هستند. شما می‌توانید با جای دادن این نوع تمرینات در برنامه روزانه خود، بخش زیادی از چربی‌های صورت خود را به تدریج کاهش دهید و چهره جذاب‌تری داشته باشید.

اضافه کردن ورزش به برنامه روزانه

معمولا چربی اضافه در ناحیه صورت، نتیجه افزایش وزن است. شما می‌توانید با انجام روزانه حداقل 30 دقیقه فعالیت جسمی، مقدار قابل توجهی از چربی‌های بدن و البته چربی‌های صورت خود را از بین ببرید.

آب بیشتری بنوشید

نوشیدن آب برای سلامت کلی بدن امری حیاتی است و به‌ویژه هنگام سوزاندن چربی‌های صورت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تحقیقات نشان می‌دهند نوشیدن آب به خصوص قبل از میل کردن وعده غذایی، احساس سیری به فرد می‌دهد و در نتیجه فرد غذای کمتری مصرف می‌کند.

اصلاح برنامه خواب روزانه

خوابیدن بر اساس یک برنامه سالم و منظم، تاثیر زیادی روی سلامت بدن و البته کاهش چربی‌های نواحی صورت دارد.

ایجاد اختلال در خواب می‌تواند باعث افزایش ترشح هورمون کورتیزول شود که این هورمون باعث ایجاد فهرست طولانی از عوارض جانبی و از جمله چاقی صورت می‌شود.

سخن نهایی

میل به زیبا بودن در عصر جدید تقریبا تمام افراد را درگیر خود کرده است. این میل آن‌چنان شدید است که امروزه افراد بسیاری برای لاغر شدن و جذاب به نظر رسیدن، دست به کارهای خطرناکی می‌زنند.

همان‌طور که گفته شد، چهره افراد مانند آینه‌ای از وضعیت جسمی و سلامت آن‌ها عمل می‌کند و چاق بودن صورت می‌تواند تاثیر زیادی روی جذابیت فردی داشته باشد.

شما می‌توانید با استفاده از راه حل‌های ذکر شده، چربی‌های نواحی صورت خود را از بین ببرید و به اعتماد به نفس بیشتری دستیابی پیدا کنید.