ورزش جادویی

زنی در حال دوچرخه سواری

اغلب مردم می خواهند بهترین تمرینات را برای کاهش وزن به با آن ها در میان بگذاریم. آنها می خواهند بدانند که چه نوع فعالیت قلبی به آنها کمک می کند سریعتر از هر چیز دیگری وزن کم کنند. حتی اگر از آن ورزش و تحرک لذت نبرند، حاضرند هر چیزی را که قرار است به آن ها کمک کند تا سریع تر به اهدافشان برسند، امتحان کنند. پاسخ ما همیشه یکسان است. حال آماده شنیدن ورزش جادویی هستید؟ چه چیزی به کاهش وزن شما کمک می کند تا آن را در درازمدت کاهش دهید و تناسب اندام داشته باشید؟

پاسخ ساده است: فعالیت هایی را که از انجام آنها لذت می برید پیدا کنید. برخی از فعالیت ها کالری بیشتری نسبت به سایرین می سوزانند. در 45 دقیقه دویدن بیشتر از 45 دقیقه پیاده روی خواهید سوخت. اما اگر از دویدن متنفر هستید، به احتمال زیاد نخواهید توانست آن را برای همیشه ادامه دهید. ورزش تبدیل به یک کار طاقت فرسا می شود، چیزی که از آن می ترسید به جای چیزی که لذت را به زندگی شما می آورد.

من همیشه وقتی می بینم افرادی چنین چیزهایی را می گویند دلم می گیرد: “من از دویدن متنفرم و هیچ علاقه ای به انجام آن ندارم. اما احساس میکنم اگر می خواهم وزنم را کم کنم باید بدوم” پاسخ من معمولا این است: اگر تا حال این کار را نکرده اید، آن را امتحان کنید، اما از انجام کار دیگر هم نترسید. ممکن است فردی قبلا شنا را امتحان کرده باشد و آن را یک تمرین عالی بداند، اما چیزی نباشد که از آن لذت ببرد. بنابراین شنا فقط برای او مناسب نیست و به جای آن به فعالیت های دیگر را امتحان کند.

همه ما روزهایی را داریم که نمی خواهیم ورزش کنیم. ممکن است با وجود اینکه عاشق دویدن هستید، هر روز صبح پر انرژی و آماده برای رفتن هم از رختخواب بیرون نپرید. روزهایی هست که ترجیح می دهید در رختخواب بمانید. می توانید برای جذاب نگه داشتن تحرکات روزانه، مسابقات مختلف را امتحان کنید، انواع مختلف دویدن و مسیرهای مختلف را در روال خود بگنجانید. علاقه به یک ورزش آن را تبدیل به یک ورزش جادویی می کند.

به این ترتیب بدن شما به طور مداوم به چالش کشیده می شود و خسته نمی شوید. با کنار گذاشتن ترجیحات شخصی، اگر دقیقاً به تمرین هایی که بهترین در نظر گرفته می شوند نگاه کنید، نظرات حرفه ای بسیار متنوعی دریافت خواهید کرد. فیزیولوژیست های ورزشی بر اساس این که کدام تمرینات بیشترین کالری را می سوزانند، کدامیک بیشترین فواید قدرتی را دارند، کدامیک قدرت یا انعطاف پذیری را افزایش می دهند، پاسخ خواهند داد. این فقط به اهداف و بدن شما بستگی دارد. هر بدنی به تمرینات مختلف واکنش متفاوتی نشان می دهد و هرکسی نظرات متفاوتی در مورد فعالیت هایی که باید انجام دهیم دارد. صرف نظر از فعالیت، این واقعیت که شما  در حال ورزش هستید، از همه مهم تر است.

برای داشتن سلامتی الزامی نیست برای ماراتن تمرین کنید و ساعت ها در باشگاه بگذرانید. “یک متاآنالیز اخیرا مطالعاتی در مورد ورزش و مرگ و میر نشان داد که به طور کلی، خطر مرگ زودهنگام یک فرد بی تحرک اگر پنج بار پیاده روی سریع یا معادل آن را برای 30 دقیقه شروع کند تقریباً 20 درصد کاهش می یابد. برای مثال، اگر او این مقدار را سه برابر کند و به 90 دقیقه ورزش چهار یا پنج بار در هفته برساند، خطر مرگ زودرس او تنها تا 4 درصد دیگر کاهش می یابد. با انجام ورزش جادویی یعنی ورزش موردعلاقتون، به راحتی به خواستتون برسید.