10 استراتژی کاهش وزن ماندگار

سمت چپ میوه ها سمت راست شیرینی ها

کاهش وزن نیاز به تمرکز و تعهد دارد، مهم است که به یاد داشته باشید که کاهش وزن در واقع یک فرآیند با شروع مشخص و پایان مشخص نیست. مطمئناً، شما باید به یک هدف کاهش وزن برسید، اما وقتی به آن رسیدید، دست از درست غذا خوردن و ورزش کردن نکشید. شما باید این روند را ادامه دهید زیرا این یک سبک زندگی سالم است که می شود آن را زندگی کرد و دوست داشت و این سبک زندگی به شما احساس عالی می دهد. علیرغم این، وقتی از کاهش وزن به حفظ وزن گذر می کنید، در برنامه غذایی و برنامه تمرینی خود دستتان باز تر است زیرا دیگر نیازی به ایجاد کسری کالری ندارید – فقط باید به همان میزان کالری دریافت کنید. بنابراین چه به تازگی سفر کاهش وزن خود را شروع کرده اید و چه به وزن هدف خود رسیده اید، این استراتژی های برتر را دنبال کنید تا وزن را برای همیشه در حالت ایده آل نگه دارید.

 

  1. حرکت کنید و در حرکت بمانید

فعالیت بدنی برای کاهش وزن بسیار مهم است. ورزش فواید زیادی از جمله کمک به نسبت کلسترول، کاهش فشار خون، بهبود خلق و خو و تندرستی، و تقویت قلب برای سلامتی دارد،. حتماً برای انجام کاری که دوست دارید فعال باشید. خواه رقصیدن، پیاده روی، دوچرخه سواری یا ورزش کردن باشد. زندگی کوتاه تر از آن است که کاری را که دوست ندارید انجام دهید! حداقل سه روز ورزش قلبی عروقی در هفته و دو روز تمرین مقاومتی داشته باشید. هر جلسه باید حداقل 20 تا 30 دقیقه باشد )که حتی می تواند به بخش های کوچکتر تقسیم شود( و ضربان قلب شما بین 60 تا 85 درصد حداکثر باشد.

 

  1. وزن ، برنامه غذایی و تغییرات خود را یادداشت کنید

مطالعات متعدد نشان می دهد که افرادی که غذاهایی را که می خورند دنبال می کنند یا یادداشت می کنند، وزن بیشتری از دست می دهند و آن را برای مدت طولانی حفظ می کنند. در واقع، ثبت ملی کنترل وزن، که بیش از 3000 نفر را که به طور متوسط 50 پوند وزن کم کرده اند و به مدت پنج سال با موفقیت آن را حفظ کرده اند، ردیابی می کند، دریافته است که ثبت کردن مواد غذایی یکی از راه هایی است که پس از کاهش وزن در مسیر خوب باقی می مانند. در مطالعه دیگری که در مجله آمریکایی پزشکی پیشگیرانه منتشر شد، افرادی که در حین رژیم گرفتن از دفترچه خاطرات غذایی استفاده می کردند، دو برابر بیشتر از افرادی که از رژیم غذایی استفاده نمی کردند، وزن کم کردند.

سبزیجات و غلات

  1. غذاهایی را که دوست دارید بخورید

اگر عاشق چیز کیک و شکلات هستید اما برنامه غذایی دارید که شما را از خوردن آن ها منع می کند، به احتمال زیاد احساس کمبود شدیدی خواهید داشت. و این هرگز چیز خوبی نیست و معمو ًال نتیجه معکوس می دهد. برای داشتن یک سبک زندگی سالم واقعاً قابل زندگی، باید غذاه ای کوچک را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

  1. به اندازه کافی آب بنوشید

آب به سوخت و ساز شما و حذف چربی از بدن کمک می کند. آب از هوس های خارج از برنامه غذایی شما جلوگیری می کند و برای شما بسیار مفید است. پس روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید!

 

  1. همراهی پشتیبان داشته باشید

بودن یک دوست یا یکی از اعضای خانواده، برای حمایت و پشتیبانی بسیار مهم است. مطالعه دیگری که مجدداً در ثبت ملی کنترل وزن بررسی شد، نشان داد که کسانی که وزن خود را کاهش داده و به مدت یک سال به جلسات گروهی حمایتی هر دو ماه یکبار ادامه دادند، وزن خود را حفظ کردند. کسانی که به جلسات حمایت نرفتند، تقریباً نیمی از وزنی که از دست داده بودند، دوباره به دست آوردند. بنابراین چه به تازگی سفر کاهش وزن خود را شروع کرده اید و چه اگر به وزن هدف خود رسیده اید، این استراتژی های برتر را دنبال کنید تا وزن را برای همیشه کاهش دهید.

 

  1. همچنان خودتان را چالش بکشید و به این کار ادامه دهید

حتی اگر در حال حاضر به وزن هدف خود رسیده اید، هرگز از تعیین اهداف جدید دست نکشید. خواه اضافه کردن وزنه ی بیشتر به روال تمرینات قدرتی، پیاده روی یا دویدن کمی سریع تر، قرار دادن میوه و سبزیجات بیشتر در رژیم غذایی یا صرفاً “نه” گفتن زمانی که عزیزان سعی می کند شما را برای خوردن دومین تکه کیک وسوسه کنند، هر هفته تعهدتان را مرور کنید و اهداف ماهانه و ساالنه شما را متمرکز و چالش برانگیز نگه دارید و مطمئن شوید که وقتی به اهدافتان رسیدید به خودتان پاداش دهید! پاداش گاهی اوقات می تواند بهترین انگیزه باشد.

سه دختر در حال ورزش

  1. تغییرات جدید ایجاد کنید

هر ماه یک نقطه برای امتحان کردن هدفی جدید مشخص کنید. فرقی نمی کند یک کالس ورزشی جدید، تغییر در تمرینتان، دستور غذای متفاوت یا غذایی که هرگز امتحان نکرده اید، تغییر مرتب چیزها باعث میشود همه چیز سرگرم کننده و جذاب باشد. از این گذشته، هیچ کس )حتی آن دسته از علاقمندان تناسب اندام که عاشق ورزش کردن هستند( دوست ندارند یک وعده غذایی تکراری را هر روز بخورند یا تمرین تکراری را روزانه انجام دهند.

 

  1. گذشته را به خود یادآوری کنید

عکسی از خود در سنگین ترین وزن یا ناسالم ترین شرایط قدیم خود را در جایی قرار دهید که بتوانید آن را ببینید. الزم نیست هر روز به آن نگاه کنید، اما یک بار در هفته خوب است به یاد بیاورید که کجا بودید و چقدر پیشرفت کرده اید. زمانی که وسوسه میشوید از یک تمرین برنامه ریزی شده صرف نظر کنید یا وسوسه میشوید که در حین غذا خوردن، یک گزینه ناسالم ایجاد کنید، نگه داشتن عکسی از گذشته تان در کیف پولتان بسیار مفید است.

 

  1. وزن خود را پیگیری کنید

حدود سه چهارم از کسانی که بعد از کاهش وزن، توانسته اند وزن خود را ثابت نگه دارند از ثبت ملی کنترل وزن گزارش می دهند که برای جلوگیری از وزن اضافی خود را هر هفته خود را وزن می کنند. در حالی که گاهی اوقات ترازو می تواند بار سنگینی باشد )مخصوصاً زمانی که عضله سازی میکنید و چربی از دست میدهید(، مهم است که به نظارت و ردیابی بدن خود ادامه دهید تا ببینید آیا وزن کم میشود یا خیر. خواه ترازو باشد، اندازه گیری چربی بدن، اطمینان از اینکه می توانید در یک شلوار جین خاص قرار بگیرید یا با استفاده از یک نوار اندازه گیری، سایز خود را به طور منظم پیگیری کنید.

 

  1. سبک زندگی جدید را بپذیرید

بعد از چند هفته درست غذا خوردن و ورزش کردن، نباید فقط ظاهر بهتری داشته باشید. شما باید احساس بهتری هم داشته باشید! کاهش وزن به معنای بهبود زندگی است نه محدود کردن آن. بنابراین مطمئن باشید که هر روز روی نکات مثبت تمرکز کرده اید و از انتخاب های سالم خود استقبال می کنید. به هر حال، این یک انتخاب است و شما انتخاب کرده اید که سالم و شاد باشید!