6 اصل کاهش وزن

گوشی پزشکی و ظرف میوه

اصل کاهش وزن 1: به  کنترل کردن مقدار وعده خود “بله” بگویید

یک اصل کاهش وزن کنترل کالری است. وقتی برای اولین بار تصمیم به کاهش وزن می گیرید، ممکن است به این روند نزدیک شوید و فکر کنید که دیگر نمی توانید هیچ یک از غذاهای مورد علاقه خود را بخورید – اما این درست نیست! با استفاده از کنترل کالری، می توانید به معنای واقعی کلمه کیک در رژیم خود داشته باشید.

به ‌جای خوردن میان ‌وعده ‌های مورد علاقه ‌تان مستقیماً از ظرف اصلی، مقداری غذای مناسب را در ظرف‌های کوچک ‌تر  بریزید تا همیشه مقدار مناسبی بخورید. وقتی به رستوران می‌روید، از پیشخدمت بخواهید تا نیمی از وعده‌های غذایی شما را قبل از اینکه غذا به سر میز برسد، جعبه کند. هر بار که به کنترل وعده‌های غذایی «بله» می‌گویید، به کالری‌های اضافی، احساس سیری ناخوشایند و افزایش وزن «نه» می‌گویید، در حالی که هنوز طعم همه موارد مورد علاقه خود را می‌چشید.

 

 اصل کاهش وزن 2: ​​به صبحانه “بله” بگویید

ما همیشه این را می شنویم: “صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز است.” و این درست است! “بله” گفتن به یک صبحانه متعادل به افزایش متابولیسم کمک می کند و شما را از پرخوری در اواخر روز باز می دارد. سعی کنید روز خود را با یک وعده غذایی کامل شامل پروتئین، غلات کامل و چربی های سالم شروع کنید تا شما را تا زمان ناهار سیر نگه دارد. فکر می کنید برای صبحانه وقت ندارید؟ این ایده های صبحانه سریع و آسان در چند دقیقه  را که می توانید با هم ترکیب کنید، بررسی کنید.

 

اصل کاهش وزن 3: به غذاهای حاوی پروتئین “بله” بگویید

غذاهای غنی از پروتئین شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارند و در عین حال نقش مهمی در ترمیم عضلات و بافت دارند. گوشت بدون چربی، آجیل، لوبیا، دانه ها، حبوبات، تخم مرغ، محصولات سویا، لبنیات و حتی غلات همگی منابع غذایی غنی از پروتئین هستند، بنابراین یافتن راه هایی برای «بله» گفتن به این ماده مغذی نباید خیلی سخت باشد. ! اگر گوشت نمی خورید، این منابع پروتئین گیاهی را امتحان کنید.

 اصل کاهش وزن 4: به غلات کامل، میوه ها و سبزیجات «بله» بگویید

میوه ها

“بله” گفتن به هر چه بیشتر غذاهای طبیعی گامی عالی برای کاهش وزن و سلامتی است. سعی کنید تا حد امکان از محصولات تازه (حداقل پنج وعده در روز) استفاده کنید تا بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید.

هنگام انتخاب غلات، مطمئن شوید که اکثر آنها کامل هستند. وقتی غلات تصفیه می شوند، بسیاری از مواد مغذی خود از جمله فیبر را از دست می دهند که به سیری کمک می کند. به کربوهیدرات‌های پیچیده مانند برنج قهوه‌ای، کینوا و بلغور جو دوسر «بله» بگویید تا از گرسنگی جلوگیری کنید و قند خون خود را تثبیت کنید.

 

اصل کاهش وزن 5: به دسرها و تنقلات هوشمند “بله” بگویید

هنگامی که در تلاش برای کاهش وزن هستید، ممکن است نگرش “همه یا هیچ” را اتخاذ کنید و برخی از غذاها (مانند دسر) را از رژیم غذایی خود منع کنید. اگرچه ممکن است در تئوری ایده خوبی به نظر برسد، اما این استراتژی احتمالاً زمانی که در نهایت تسلیم هوس های خود شوید، شما را برای یک پرخوری همه جانبه آماده می کند.

 

به جای اینکه دسرها و تنقلات را کاملاً غیرمجاز تهیه کنید، به خودتان اجازه دهید که آنها را در حد اعتدال مصرف کنید یا جایگزین های هوشمندانه کنید. به جای داشتن یک بستنی بزرگ، از یک ظرف کوچک بستنی لذت ببرید. به جای خوردن میان وعده چیپس با کالری خالی، کراکر غلات کامل و پنیر غنی از پروتئین را پر کنید. با انجام ترفندهای کوچک اصل کاهش وزن مانند این، می توانید از میان وعده ها و دسرها لذت ببرید و همچنان وزن کم کنید!

 

.

اصل کاهش وزن 6: به حمایت و دانش «بله» بگویید

کاهش وزن می تواند یک سفر طولانی و دشوار باشد، اما شما تنها نیستید! منابع زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند راه خود را پیدا کنید. به دوستان و خانواده خود در مورد اهداف خود بگویید تا به شما در پاسخگویی کمک کنند.